Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak po roce a stále "žijeme záchranařinou"
Zdá se, že jsme zase zapomněli zapsat pár událostí. Ten čas tak rychle letí, že už si ani nepamatuji, co jsme s Topinkou a Bagi za ten rok všechno dělali. S Bagetou to je jednoduché. Vzhledem k tomu, že má svá léta a zdraví je jen jedno, chodíme jen na procházky a občas nějakou tu stopičku, aby nevyšla ze cviku a měla radost, že se na ní nezapomíná. Prostě si užívá psího důchodu a odpočívá.
Za to s Topinkou si fakt "užíváme". To je devil.  
Jak jsem psal v loňském roce, že jsem si ze soustředění přivezl naštípnutá žebra a že se nemohu hýbat. Tak jsem to na konci listopadu "dodělal". Na cvičáku jsem si vykloubil pravé rameno, a i když jsem hned nastoupil na různé rehabilitace, rameno tuhlo stále víc. Nebudu to protahovat, skončil jsem na stole rehabilitační kliniky, kde mi to v březnu "srovnali". I tak jsem stále prakticky nemohl trénovat, ale cvičením se rameno dává "do formy". No byl to "pěkný půlrok". Pár tréninků na plochách jsme s Topi absolvovali a poslušnost zhruba tak 1x za měsíc.
O to s větším elánem jsme odjížděli na soustředění na Spáleniště. Tady se ukázaly kvality Topinky. Její neubývající síly a motivace byly pro mě hnacím motorem. Výsledkem bylo, že jsme se přihlásili na podzimní "1" zkoušky, tedy na ZTV1 a ZZP1. Obojí probíhalo v jednom víkendu 14. a 15. října. No a výsledek se dostavil. Topinka zvládla obojí sice za "Dobře", ale s ohledem na množství natrénovaných dávek, to je výsledek výborný. Jak v sutinách tak i na plochách běhala bez únavy, i když s nepatrnými nepřesnostmi. Poslušnosti (10 překážek) byly prostě "hravé" a to se odrazilo na bodovém ohodnocení.

Prostě díky Topi, byl to úžasný víkend!!!

Opět po delším čase dáváme na vědomí
Utekl více jak rok. Zdá se, že se u nás nic nestalo. Opak je ale pravdou.
Topinka nám dorostla do dospělosti, ale asi jen fyzicky. Stále má povahu puberťáka, a tak práce s ní je pořád náročná. Při trénincích ji zajímá všechno okolo, hlavně cizí psy. Takže než se soustředí, uběhne dost času (někdy je to i na svačinu). Je to i zkouška nervů pro mne a mnohokrát musím zatnout zuby a jen lehce na sebe upozornit. Že jsem na cvičáku s ní, Topi mnohdy ani nezajímá. Ideální je stav, kdy není nikdo v okolí. Na poslušnost chodíme vždy po dostatečné fyzické únavě. No pracujeme na sobě oba.
Minulý rok na podzim jsme s Topinkou složili první záchranářskou zkoušku ZZZ. Podle rozhodčí , to byl výkon průměrný, zato velmi veselý a radostný.
Do svého tréninkového plánu jsme letos na jaře přidali už i sutiny. To je ale něco zcela úžasného!!! Běhání po rozbořeninách a do různých  děr. Topince se otevřela brána do nového světa.
Tak jsme do tréninku na letošním Spálku zařadili pobyt v sutině. Děláme jen "spodky" a delší pohyb po materiálu a sutině.
Na "plochách" kromě vlastního hledání figurantů úspěšně honíme všechno živé, co se tam objeví. Takže i zde máme co zlepšovat.
S Bagi, která má časté pohybové problémy, trénujeme jen stopy a občas i nějakou plochu. Stáří nikomu nepřidá a po tom, jak ji "doráží" Topinka, se vůbec nedivím, že se jí nechce zvedat. Stopařské závody jsme letos vynechali zcela, ať už kvůli zdravotnímu stavu, nebo i díky nevhodným přesunům termínů závodů.
Jo a ze Spálka jsem si krom zážitků přivezl i 2 naštíplá žebra, takže mám s tréninky na cca měsíc "utrum". Tak se doma "válím" a odpočívám (...beru léky podle rady, odpočívám sebou taky...). Ale řeknu vám, že to chvílema fakt bolí, takže nevím, jak si ulevit. Na chatě alespoň krátké stopičky (to lékař přeci nezakázal wink).
Zdravíme všechny přátele a psí příbuzné a pár foteček je ze Spálka ve fotoalbu. Některé fotečky nám pořídila naše kamarádka Eliška Janovská (Ejka), tak mnohokrát díky.

 Po roce opět na Spáleništi 2015
Příprava během podzimu a zimy byla trochu problémová, neboť Topi byla stále v roli likvidátora a nebyla schopna se pořádně na práci soustředit. Od jara se však Topinka proměnila v "dospělou" (druhé hárání zklidnilo její povahu), a tak začínáme pořádně cvičit. Rozhodl jsem se, že až pojedu na soustředění na Lipno (Spáleniště), zastavím se v ČB, abychom prověřili s MVDr. Šebkem Topinčiny kyčle a lokty. V pátek 3. 7. nastal den "D", a tak Topinka poprvé v životě nedobrovolně usnula, aby podstoupila ono cvičení pro nejkrásnější snímky života. A stálo to za to - kyčle i lokte jsou naprosto v pořádku!!! Nestálo nám tedy v cestě již nic jiného, než dojet na Spáleniště a zařadit se mezi ostatní. Odpoledne jsme ještě vyzkoušeli kvalitu vody v Lipenské přehradě, ale jen opatrně, protože Topi byla ještě stále "omámená".
Další dny jsme trpěli vedrem, takže chvíle tréninků jsme trávili v lesích na výcviku hlavně ploch a ve vodě, kde jsme plaváním posilovali. Pár snímků, vč. výsledků RTG, z trénování je ve fotoalbu.

S Bagi jsme lehce potrénovali něco málo ploch, stop a plavání, aby jsme si nepřivodili větší zdravotní problémy. Čekal nás totiž na závěr soustředění výběrový závod BohemiaCup FB, v kategorii stop. Během týdne jsme lehce vyzkoušeli místní louky, jestli budou Bagi vyhovovat. V neděli jsme nastoupili na závod. Horko a dosti větrné prostředí na lipenských loukách, které byly pár dní předtím posečeny, takže ze země trčely tvrdé stonky suchých trav, vytvořili velmi těžkou zkoušku. Bagi potvrdila, že vyhledání a nastoupení na stopu umí skvěle. Vlastní stopa a lomy byly velmi těžkou prověrkou. Na několika místech už to vypadalo, že zase nedokončíme. Bagi se s úkolem poprala naprosto skvěle a došli jsme tentokráte až do cíle a na konci i označili kladeče. Bodově to sice není zářný výsledek, daleko důležitější je to, že to nevzdala a bojovala, a tak jsme získali 3.místo (se splněným limitem zkoušky, taky jsme získali několik hodnotných i archivních cen). DÍKY BAGI!!! Pár foteček ve fotoalbu.

Podzim a zima 2014/2015
Během podzimu a zimy se snažíme něco potrénovat, dělat výlety a ve volných chvílích se snažím něco naučit. Tak jak mohu, beru foťák do ruky a vyrážím za různými cíli. Dost často je to ZOO.

Topi poprvé na soustředění a  Bagi na závodech
Nemohli jsme si nechat ujít pravidelné letní soustředění na Spáleništi. A tak jsme i my vyzkoušeli s Topi poslušnosti, stopování, slaňování a velmi lehce plochy.Topinka byla ze všeho tak nadšená a nedočkavá, že jsem měl hodně práce ji stále krotit, aby vůbec celý týden vydržela. Je na ní znát, že je hodně malá a hlavně, začíná se učit i odpočívat. Je to naše šikulka učenlivá. 
Při cestě do Hodonína jsme se zastavili ve Vranovicích u mámy Topinky a paní Ulmanové - chovatlky. "Ježíši, ta je hubená!!! Pane Přibyl, musíte ji dávat jíst." - tak nás přivítali. Jinak nás ale chválili, co všechno už umíme a že je zdravá. Prostě je jen "atletické postavy", ale i to doženeme.
S Bagi jsme trénovali stopy a poslušnosti, protože jsme se 7.7. měli zúčastnit BohemiaCupu v kategorii RH-FB. Vyrazili jsme již v sobotu odpoledne, abychom včas našli cvičák v Hodoníně. Bouřku, která nás donutila na Vysočině zastavit, protože nebylo vidět na krok, bych nikomu nepřál. Voda se valila všude kolem, a tak jsme půlhodinku přečkali v autě. Na Moravě bylo přesně opačné počasí a vedro nás hnalo vykoupat se do Baťova kanálu. Stopa začala úžasně a Ba se velmi dobře vypořádala i s přechodem silnice. Pak jsme uháněli dlouhoý úsek, na jehož konci Bagi zahnula vpravo. Lom byl tak přesvědčivě vypracován, že i zkušení stopaři nevěřili vlastním očím. Bohužel pro nás. Stopa vedla opačně. Nicméně jsme předvedli velmi slušnou poslušnost a v závodě jsme nakonec vybojovali 3. místo. Byl jsem nadmíru spokojen, protože vedro a podmínky na stopách byly opravdu děsivé.
Po týdnu odpočinku jsme se vrátili s Bagi zpět na Spáleniště, tentokrát jako účastníci InterCupu Bohemia v kat. RH-FB. Topinka byla samozřejmě s námi, aby přičichla k atmosféře. Závod byl velmi pěkně připraven a my si vylosovali poslední stopu, takže začátek v 15 hod.- peklo!!! Bagi se překonávala a zvládala všechna úskalí, které nám "kladeč" připravil. Na konci jsme vlezli do lesa, kde po pár metrech uhnula po pěšině vpravo. 10m před námi byl poslední předmět a za ním dalších 40m byla osoba!!! Nevěřili jsme nikdo, skončit 50 m před cílem. To už je náš osud. Poslušnost byla v tom horku jen průměrná, ale i tak jsme nakonec vybojovali zase 3. místo. Bagi je prostě dobrá, ale pořád se máme co učit.

 

Topi před prázdninami plave
Díky posledním vedrům se prakticky nedá nic jiného dělat, než jít k vodě. Řeknete si: "Vždyť má Labroše, ten musí plavat sám od sebe!" Omyl je pravdou. Znám dost příkladů, kdy i Labrador se vodě vyhýbá. Když jste u vody, kde je spousta psů, tak se raději věnuje hraní se psy, místo aby zkoušel "jít na hloubku". Tak jsem využil jedno volné poledne a dojel s Topi a Bagi na nedalekou nádrž. Naštěstí tam nikdo nebyl, a tak to bylo hned. Jen co vlezla Bagi do vody, Topi neměla jinou činnost, než se jí snažit vyrovnat. A už tam byla. A hned tempa jako zkušený plavec - 10 i 20 m za Bagi jako by nic.
Stejně je to pěkný, když vidíte, jak to tomu štěněti jde. V jednu chvíli si vyzkoušela "čubičku", ale záhy zjistila, že to hrozně cáká a že ji Bagi hrozně uplavala. Tak se vrátila k osvědčenému způsobu. A když se soustředí, tak i aport dotáhla. Pár foteček z  pobytu na chatě a u vody zde.

Na chatě i s Topi duben 2014
Prakticky každý víkend jezdíme na chatu, kde jsou obě fenky jako znovuzrozené po "týdenním pobytu" ve městě. Letošní jaro je opravdu mocné a vše se probouzí mnohem dřívě, takže je na zahradě a okolí co fotit.
Topi se svými cca 10.5 kg už začíná silně prosazovat a občas už stíhá Babettu v běhu. Ta je chvílemi už otrávená z věčného okusování od Topi. Abychom ji zaměstnali, tak s ní trénuji, co se dá. Přestože je věkem malinká, zatím ji nejvíc baví "nácvik stop ve čtverci", a tak není problémem 20 minutové čuchání. Občas se nám zdá, že Topi je asi gumová. Některé polohy jejího těla jsou neskutečné.

Topi  - na cvičáku
Dnes jsme byli poprvé s Topinkou na cvičáku. Čekalo nás tam velké překvapení, protože už tam byli další štěňata. Tak jsme se šli všichni vyvenčit a hrát si. Jak to vypadalo můžete vidět zde.

Přírůstek 2014
Již delší dobu jsme se chystali pořídit si další psí přírůstek do naší rodiny. A tak Tě tedy vítáme Groovy Goldie Belle Moravia - Topinko. Narodila se 31.1.2014 v CHS Belle Moravia u pí. Radky Ulmannové, které tímto mockrát děkujeme za dosavadní péči. Babetta ji přijala, jakoby se znali už delší dobu. Rodinné jméno Topinka získala během cesty domů.
Pro Topinku jsme si jeli o den dříve, abychom se "konečně" zastavili v Nosislavském lese, kde je jedna z mála lokalit pro páření skokana ostronosého, jejichž samci při páření zmodrají. Avšak rozmary počasí nám nepřálo ani letos. Díky velmi teplému počasí v únoru a březnu se období výrazně posunulo dopředu. Zatímco jiní pozorovatelé to stihli do 23.3.2014, my jsme na místo dorazili o týden později. Bohužel jsme již žádného skokana ostronosého nenalezli. Nicméně musím potvrdit, že celý Nosislavský les je velmi krásný a pozoruhodný. Jistě se sem ještě vrátíme. Pár záběrů je ve fotogalerii.

Zima a jaro 2014
Uplynulá zima vlastně ani zimou nebyla. Nikoho jsem svými krátkými kalhotami neudivoval jako v minulosti. Vlastně bych lhal. Jednu lednovou sobotu jsem se zúčastnil semináře o fotografování architektury. Byl to jeden z velmi mála mrazivých dní a všem účastníkům včetně lektorů byla po cca hodinovém toulání Prahou taková zima, že jsem podlehl přesile a udělali si ohřívací přestávku v hospodě.
Během uplynulých měsíců jsem tedy kromě tréninků ploch a stop navštívil několik akcí v Praze (ZOO, výstavu vzácných kamenů, sladkovodní ryby, Orhideje ve FataMorganě, botanickou zahradu na Albertově). Pár záběrů je v galerii ve Společném.

ICH 2013
Snažil jsem se s Bagi od brzké zimy stopovat jak se dalo. Při každé volné delší chvilce jsme vyrazili společně na nějakou "taškařici". V sobotu 25.5. jsme nastoupili na závod InterCup Humanity, který pořádala naše ZBKP. Voda (RHWB) a plochy (RHFLB) se odehrávaly v místě. Na sutiny (RHTB) se přejíždělo do Hlubočep. Stopy (RHFB) probíhaly na loukách poblíž Nové Živohoště. V dost vysoké trávě se Bagi hodně zalíbilo a to dokonce tak, že jsme po čase nejen splnili limit zkoušky, podařilo se nám dokonce závod vyhrát. Jen škoda, že v závěru stopy jsme "chytli plaváka", který nám tu stopu na řídkém osení dost spláchnul. Nakonec jsme došli až do cíle. Díky Bagi!!! Několik záběrů jsme získali díky profíkovi Janu Trnkovi, který celý závod dokumentoval.

Zima a jaro 2013
Během letošní zimy jsem navštívil pražskou ZOO a párkrát jsem se procházel Prahou. Několik záběrů je ve Fotoalbu-Společné.

Endy
Bohužel nás nepotkávají jen události radostné. Dnes jsme se museli rozhloučit s naší Endy. Díky zákerné nemoci už nikdy nebude zvedat stopu, běhat za balónky, kamarádit se s jinými psy a vůbec dokazovat, jak se s námi  ráda všeho zúčastňovala. Díky Ti za krásný život a pozdravuj .... tam nahoře.

Trojský zámek 2012
Poslední víkend v září a je konec s platností Trojské karty, kterou jsem pořídil letos na jaře při návštěvě ZOO.
Odběhl jsem ze stavby a konečně si taky prohlédl Trojský zámek s parkem. Naposledy jsem tu byl za "totáče" jako student. Oprýskané omítky polozbořený zděný plot a zahrada ... Uvědomuji si, že je to vlastně poprvé po povodních od roku 2002, kdy jsem si našel na tuto lokalitu čas. Klobouk dolů, co se tady povedlo vytvořit!!!
I když se v zámku může fotit jen bez blesku a v mnoha místnostech je světla "pomálu", ale stojí to za to. Fakt moc hezké, pár záběrů jsem dal do Fotoalba -> Společné.

Pyrofest 2012
První zářijový víkend byl dost náročný. Naše ZBKP pořádala výběrový závod ČP ZZP. Dopoledne jsem fotil a odpoledne byl "zalezlý v díře a čekal, který pes si mě "všimne". Některým se to podařilo, a tak jsem "nesmrděl" nadarmo. Pár foteček je ve Fotoalbu ->Společném.
Večer byl pořádán ve žlutých lázních v Praze Pyrofest 2012. Původně jsem si myslel, že se půjdu jen na chvíli podívat a že lehce zaujmu místo na focení. Jak jsem starej, tak jsem ..... "chytrej". Takových lidí, kteří chtějí vidět zdarma pořádný ohňostroj, jsou MRAKY. Přesto, že jsem vyrazil s velmi dostatečným předstihem, byl jsem rád, že jsem našel a uhájil trošku toho místečka pro sebe a stativ. Pár snímků je ve Fotoalbu -> Společném.

Botanická zahrada
Co dělat, kdy vám nejde v práci proud a nemáte ani žádného psa? Ideální příležitost si vzít dovolenou a navštívit Trojskou Botanickou zahradu. Pokud si to chcete projít celé vč. Fata Morgany, tak si rezervujte celý den. Vzal jsem sebou "fotozátěž" do batohu a vyrazil.  Hned na začátku jsem dal za pravdu těm, kteří tvrdí, že Botanickou zahradu lze navštívit po celý rok. Pár záběrů je ve Fotoalbum->Společném. Jakmile zjistím chybějící jmenovky rostlin, doplním je. Pokud totiž neznáte jednotlivé druhy, tak zejména ve Fata Morganě je problém přiřadit jmenovky, když rostou bujně přes sebe. Inu tropický prales.

Praha podvečerní
Snažím se učit, a tak využívám chvilky pro focení. Jednoho srpnového dne jsem vyrazil po práci na nově otevřené zahrady Pražského hradu. Je to však výlet nejmíň na celý den. Musím uznat, že se restaurátorům hodně povedlo. Pár záběrů z Prahy ve společném.

Přelom červce a srpna na plzeňsku
Několik víkendů na chatě jsme vyplnili radostnou prací, tréninkem stop a několika výlety  do okolí.  Občas jsme se zastavili a snažili se zachytit pár vzpomínek. Některé z nich jsou ve Společném.

Prodloužený víkend na plzeňsku
Další sobota 7.7.2012 a je tu závod ČP ZTV. I tady jsme se přihlásili, abychom prověřili svoje schopnosti. Z Moravy si ale naši psí mazlíčci přivezli dost velkou střevní problému... Takže jsem do poslední chvíle nevěděl, zda vůbec na závod nastoupíme. Odjeli jsme na chatu, kde se psi zotavovali. Ve čtvrtek jsme si s Mílou udělali výlet po nedalekých zajímavostech. navštívili jsme Tisový háj u Terešova (poblíž Zbirohu), kde je přes 3500 vzrostlých Tisů červených. Následovala vycházka ke Skryjskému jezírku. Bohužel díky předešlým dešťovým bouřím, byla voda ve skryjském potoku velmi bahnitá, takže dojem z jezírka byl pochybný. Nicméně okolí se soutěskou je velmi příjemné. Nedaleko Skryjí je zřícenina hradu Týřov, a tak následovala cca 1.5km cesta lesní pěšinou. Pravda místy se ztrácí pod nohama a je nahrazena dřevěnými můstky, které plně chybějící cestu nahrazují. Případné ocelové řetězy mohou pomoci překonat rovinatou pěšinu.
Nakonec jsme na závod nejeli. Průjmy se sice vyléčili, ale Bagi byla bez zájmu. Tak jsme alespoň zvedli několik stop.
Několik záběrů je v galerii ve společném.

Víkend na jižní Moravě
Na sobotu 30.6.2012 byl naplánován závod BohemiaCup - FB, tedy pro stopaře, dle nových pravidel mezinárodního zkušebního řádu IPOR. Vydali jsme se již v pátek na výpravu na jižní Moravu. Dějištěm byla obec Křepice na Břeclavsku. Vzhledem k tomu, že do této oblasti se jen tak nedostanu, navštívili jsme tedy řadu pamětihodností, rozhledem v okolí Židlochovic, Hustopečí, Velkých Pavlovic, Dolních a Horních Věstonic.
Strávili jsme tam celý víkend, vylezli na Akátovou věž vysokou cca 15m nad Židlochovicemi, prošli zámeckým parkem v Židlochovicích. Zde se velmi často zastavoval mj. Petr Bezruč. Navštívili jsme Větrný dřevěný mlýn v Kluboukách u Brna, postavený roku 1748. Je posledním z 8, které tu byly vystaveny. I když původní mlýn vyhořel v roce 1945, místní nadšenci v 80.letech postavili přesnou repliku, která je plně funkční. Cestou z Klobouk jsme vylezli na druhou nějvětší rozhlednu v oblasti na kopci Nedánov, vysokou 26m. Všechny rozhledny ( a že jich tady je...) v oblasti jsou umístěny tak, že poskytují překrásné výhledy do širokého okolí a díky tomu, že v okolí je málo vzrostlých lesů a velké množství vinic a sadů, tak těch výhledů je spousta. Páteční večer jsme se zastavili na Novomlýnské nádrži a Dolních Věstonicích a zakončili prohlídkou Hustopečí.
V sobotu probíhal vlastní závod. Stopy byly položeny na vojtěškových polích, rovnoceně pro všechny zúčastněné. Díky neskutečným vedrům (37°C ve stínu) stopu dokončil jen M. Čeněk. Bagi skončila po prvním lomu, kdy se nechala zmást čerstvým pachem zaječiny. Poslušnot jsme již vynechali a jen v horku tréninkově vyzkoušeli po ukončení závodu.
Večer jsme pak věnovali Křepicím a okolí. Prošli jejich naučnou stezkou vinařů, která vede přes kapličky, nad Křepice do polí a vinic. Na stezce je pozoruhodná nedokončená stavba památníku maršála Malinovského, který zde řídil bratislavsko-brněnskou  operaci 2. ukrajinského frontu během dubna 1945. Je jen škoda, že zarostlý monument z 60. let postavený z betonu a oceli je nedokončený. Vyhlídka z něj do okolí by byla plnohodnotná jiným rozhlednám.
V neděli jsme navštívili rozhlednu na Slunečné nad Velkými Pavlovicemi. Rozhledy na všudepřítomné vinice je fantastický. Při pohledu na Velké Pavlovice mě zaujala stavba čehosi barevného vedle bývalé pískovny. Při bližším ohledání jsme zjistili, že jde o výstavbu rodinných domků, které jsou jakoby opilé. Jen díky tomu jsme se zastavili na několik dlouhých minut u sousední pískovny. Naši pozornost upoutal pestrý pták létající nad našimi hlavami. Samozřejmě, že jde o Vlhu pestrou, která ve zdejší pískovně má hnízdiště a díky několika desítek párů se mi naskytla příležitost jej vyfotit. Později jsme zjistili, že zdejší pískovna/cihelna je chráněným územím tohoto ptáka a že na teresách mají profi fotografové z National Geographic pozorovací budky a sjiždí se sem z celého světa. Kromě koupání psů ve Vrkoči, jsme se zastavili v několika obcích. Největší zastávku jsme udělali v kláštěře Benediktínů v Rajhradě. Zajímavá byla i prohlídka "chovanců" v záchranné stanici dravců, která je v areálu kláštěra. Několik záběrů v galerii.

Další víkend na chatě
Podvečer strávený na chatě 11.5.2012 vypadal opravdu děsivě. Ohlášená prudká bouřka dávala dost dopředu o sobě vědět. Západ slunce připomínal "pekelný var" a od severu se roztahovala černá "Nicota".
Noc jsme přežili bez újmy a druhý den nás navštívili opět zástupce ptačí říše, kteří si přilétli "přilepšit do zobáčku". Ve fotogalerii je pár záběrů.

Další aktivní víkend
Na několik závodů jsem naplánoval naši účast s Bagi. Většinou jde o závody, v nichž bychom měli potvrdit dobrou výkonnost. Vzhledem k tomu, že od 1.1.2012 je v platnosti nový mezinárodní zkušební řád IRO, v němž jsou zcela přepracovány poslušnosti a výrazně zvýšeny nároky ve speciálech, chtělo si to ověřit v praxi, jak jsme přes zimu zapracovali. Každoročně se účastníme Humanity Cup, který pořádají jihočeši na Spáleništi. Bohužel jsme se mohli přihlásit jen do jedné kategorie, a tak jsem vybral "stopy" podle RH FB. Stopy to byly opravdu velice náročné a byly šlapány z luk do lesů a bažinišť, v mnoha případech přes trnité křoviny, polomy - inu praktická stopa. Bohužel my jsme se ztratili po 5. předmětu, kdy Bagi sešla na lomu ze stopy. Jak se však ukázalo, jediní stopaři, kteří úspěšně dokončili byli mistři Honza Pokorný a Míla Čeněk st. Bedna jim patří po zásluze. My jsme nakonec byli zase 3., i když první z těch 6, co nedošli (pravda někteří ani nevyšli).
Během volných chvil jsme si udělali pár výletů do okolí a opět navštívili Vítkům hrad, Mariánskou kapličku aj. Doprovodnout akcí v Přední výtoni a okolí byl Přebor družstev PČR "Přežij, jak umíš", který byl zakončen sobotním ohňostrojem (ten jsem fotil poprvé, tak záběry berte s rezervou).
Cestou z Lipna jsme se stavili v Albrechticích n. Vltavou, kde je překrásný "vesnický hřbitůvek, jehož ohradní zeď tvoří arkádovité pomníky s freskovými obrazy" - slovy průvodce. I když z podstatné části v rekonstrukci, stojí za to se stavit.
Na chatě jsme si našli v podvečer čas na zástupce ptačí říše, kteří nás navštívili. Přímo na terase se nám uhnizdil párek Pěnice černohlavé (samičky mají červenohnědou čepičku), pak nám nad hlavami kroužilo Káně lesní. Připomínky na víkend jsu zde.

Opět v dendrologických Průhonicích
Na 1.Máje mnozí odpočívají. Vzhledem k faktu, že ten letošní měl být doprovázen vedrem, rozhodli jsme, že vyrazíme po roce do Průhonic do dendrologické zahrady. Vzhledem k tomu, že již několik dní panují vedra, bylo nám jasné, že tulipány budou již odkvetlé. Jaký zázrak se stal? Tulipány na nás opravdu nepočkali, ale ostatní květena, která vloni byla v nejkrásnějších barvách, letos jako by ještě spala. Nicméně i tak bylo na co se dívat a dopoledne strávené v parku v polostínu bylo osvěžující. Pár záběrů zde.

Velikonoční návštěvy
Několik dní strávených během letošních Velikonoc nám zpříjemnilo na chatě nejen pěkné počasí ale rovněž návštěvy "jarních ptáků". Jejich křik a úpěnlivé zápasení o trochu toho ptačího zobu u krmítka mi nedalo a ve chvílích odpočinku jsem zvěčnil několik zástupců ptačí říše. Jsem fotograf amatér, proto tyto první pokusy zachytit jejich pohyb berte s rezervou. Pár záběrů je ve fotoalbu.

Praha podvečerní
Zima udeřila vší silou, silné mrazy v noci i ve dne, a tak nám nezbývá než utlumit tréninkové chvíle. Ve chvílích volna jsem si našel pár minut a vyrazil se projít po Praze. S malými zastávkami jsem prošel malý okruh plný historie. Mělo to jediný kaz. Každou chvíli mě někdo zastavuje a podivuje se mým kraťasům. Všem radím, ať to zkusí taky, je to hřejivé. Nicméně jsem pár záběrů stihl.

Silvestr 2011
Během letošních vánočních svátků jsme všichni poněkud přibrali na váze. Jelikož si však zima tady v Praze dává opravdu "na čas", tak jsme vytáhli "paty z domu" a udělali několik výletů s našimi miláčky. Letošním posledním byl  výlet na Konopiště. Pár obrázků je zde.

Starší příspěvky jsou v Z-Archivu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář